Wyszedłeś z więzienia? Poszukujesz wsparcia osób, które rozumieją twój problem? Skontaktuj się z grupą selfadwokatów

Marcin Cybulski, Tomasz Tyrchan i Mirosław Cybulski to zespół trzech selfadwokatów, który rozpoczął działania w Fundacji Pomost w ramach programu rozwoju działalności rzeczniczej i readaptacyjnej więźniów, realizowanego w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Selfadwokaci, to osoby po odbytej karze, które pomyślnie ukończyły program readaptacyjny Fundacji Pomost, a po okresie stabilizacji życiowej, rozpoczęły pracę w Fundacji oraz przeszły szkolenia z zakresu profesjonalnej pomocy byłym osadzonym.

W tym roku Marcin, Tomek i Mirek przejęli część działań punktu konsultacyjnego Fundacji Pomost. W punkcie pełnią dyżury zarówno stacjonarne – w siedzibie Fundacji, jak i telefoniczne, prowadząc z więźniami rozmowy informacyjne, jak i motywacyjne. Opowiadają o tym, jak wygląda pobyt w ośrodku readaptacyjnym w Zabrzu, udzielają bieżącego wsparcia emocjonalnego, rozmawiają na ważne dla nich tematy.

Są również do dyspozycji dla osób, które już zakończyły karę i mają trudność w odnalezieniu  się na wolności, udzielając informacji o możliwych formach wsparcia, w razie potrzeby kierując do prawnika, z którym Fundacja nawiązała współpracę. Zachęcamy do współdziałania z zespołem Selfadwokatów!

Biuro Selfadwokatów jest czynne:
poniedziałek: 13:00-17:00
czwartek: 13:00-16:00
piątek: 13:00-16:00

numer telefonu: 32 271 47 88

mail: selfadwokat.pomost@gmail.com

Pobierz ulotkę Fundacji Pomost:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *