Ośrodek Readaptacji Społecznej w Nowym Sączu zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat pomocy postpenitencjarnej

Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza zaprasza do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM, dwudniowym szkoleniu pn. "Readaptacja społeczna i wsparcie readaptacyjne w aspektach badawczych i w praktyce" 15-16 maja 2019 r. Hotelu Dunajec*** w Nowym Sączu, ul. Romanowskiego 6

OPIS SZKOLENIA

Osoby prowadzące szkolenie to specjaliści z obszaru readaptacji społecznej i pomocy postpenitencjarnej o niekwestionowanym dorobku akademickim i doświadczeniu praktycznym:

  • dr hab. Barbara Nowakprof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Katedra Pomocy Postpenitencjarnej i Wychowania do Pracy, Instytut Pracy Socjalnej
  • Barbara Wilamowska – Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja w Krakowie, prowadząca od wielu lat Centrum Integracji dla byłych więźniów.

Pierwszego dnia odbędzie się moduł naukowo-badawczy, natomiast drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w części praktycznej.

Podsumowania dokona gość specjalny – Edward Szeliga – Prezes Fundacji Pomost w Zabrzu. To osoba posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ośrodka readaptacyjnego dla byłych więźniów, a w przeszłości będąca po „drugiej stronie” murów więziennych.

Zobacz szczegółowy plan szkolenia – Kliknij tutaj>>


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Uczestnikom zamieszkałym powyżej 50 km od Nowego Sącza zapewniamy bezpłatny nocleg w hotelu, z pełnym wyżywieniem (obiad-kolacja-śniadanie-obiad). Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Uczestnikom z Nowego Sącza i okolic zapewniamy natomiast wyżywienie w trakcie szkolenia (obiad-kolacja-obiad). Pomiędzy zajęciami dostępny będzie również serwis kawowy.

Obiekt w którym odbędzie się szkolenie (Hotel Dunajec*** w Nowym Sączu) dysponuje własną salą szkoleniową i restauracją oraz oferuje bezpłatny dostęp do wifi, parking, windę, pokój dla osób niepełnosprawnych.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma od organizatorów zaświadczenie uczestnictwa oraz pomoc dydaktyczną w postaci podręcznika.

Planowana ilość uczestników – 32 osoby. Z jednej instytucji/organizacji/podmiotu w szkoleniu może wziąć udział maksymalnie 2 przedstawicieli.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia drobnych zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji losowych, jak również zmiany terminu szkolenia na późniejszy, w przypadku nie zebrania się wystarczającej grupy uczestników.


Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 18 44 11 994 (poniedziałek-piątek w godz. 8:00 – 16:00), a także poprzez kontakt mailowy: akrolewska@sc.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *